Sėkmingos karjeros platforma
esamiems ir būsimiems profesionalams

Darius Pietaris: prisijunkite prie idialogue

Gyvename beprotiškais ir, turbūt, įdomiausiais laikais nuo pat žmonijos pradžios – informacijos srautai, naujovės, augantis tempas, negirdėtos technologijos, nuolatiniai pokyčiai. Kaip visame tame išlikti ant bangos ir augti drauge su pasauliu?

Pamirškim laiką, kai ko nors išmokę ramiai galėjom gyventi kelis metus, dabar naujovės – nuo technologinių iki procesinių – keičia darbo vietas kasdien. Dalis ateities užduočių ir profesijų šiandien net neegzistuoja, kaip prieš kelis metus neegzistavo socialinių tinklų gyventojai. Dabartinis gyvenimas reikalauja iš mūsų vis naujų požiūrių, gebėjimų ir žinių. Viena iš svarbių ateities kompetencijų – tai gebėjimas mokytis ir ugdytis, nuo jos priklausys, kaip mums seksis, kai žinios ir profesijos sensta taip pat greitai, kaip OS versijos ir telefonų modeliai. Tas, kas šiandien neauga ir neugdo savęs, rytoj rizikuoja atsidurti visiškame užribyje, traukinys nelauks. Tai, ką žinote ir mokate, kitais metais jau gali būti niekam nebereikalinga.

Tokioje aplinkoje neišvengiamu tampa nuolatinis mokymasis ir ugdymasis, todėl taip pat greitai kinta ir mokymo formos, aplinkai reikalaujant vis naujų įgūdžių ir patirties bet kurioje profesijoje – ar Jūs būtumėt vadovas, ar gydytojas, ar maisto technologas. Kaip įgyti ir atnaujinti savo žinias, įgūdžius bei patirtį? Kaip atrasti naujus jų panaudojimo būdus?

Viena iš tradicinių ugdymo formų – pasidalinimas patirtimi – pastaruoju metu įgyja naują reikšmę ir suteikia nematytų galimybių. Mes vadiname šią formą „mentoringu“. Tai – procesas, kurio metu žmogus, turintis didesnę patirtį („mentorius“), pasidalina ja su tuo, kuris turi jos mažiau („mentee“). Ką tai duoda? „Mentee“ gauna neįkainojamą naudą – galimybę pabūti greta žmogaus, kuris yra pasiekęs ir žino, kaip daroma karjera, įvykdomi tikslai arba užmezgami ryšiai. „Mentorius“ gali padėti išvengti „vaikiškų“, brangiai kainuojančių klaidų. Iš kitos pusės, jis pats šiame procese mokosi ir gali gauti naujų įžvalgų, dalindamasis savo patirtimi su kitu žmogumi, praplėsti savo akiratį naujais požiūriais ir kitokia patirtimi.

Mentoringas – vienas iš vis labiau populiarėjančių ugdymosi instrumentų, padedančių greičiau įgyti ir tobulinti reikalingas kompetencijas. Dažnai neturime laiko įgyti savo patirties, reikia pasinaudoti kitų žmonių idėjomis ir įžvalgomis, kad neitume keliais, kurie jau seniai išvaikščioti ir niekur neveda. idialogue – tai pirmoji Lietuvoje dalinimosi platforma, padedanti sujungti daugiau patyrusius su mažesnę patirtį turinčiais – „mentorius“ ir „mentee“. Ir nesvarbu, kiek jums metų – 20, 30 ar 60 – ši platforma gali tapti vieta, kur gausite postūmį judėti pirmyn.

Kiekvienas turite galimybę tapti „mentee“, nes visada atsiras žmogus, kurio idėjos ir nueito kelio įžvalgos padės Jums atnaujinti tai, ką mokate ir žinote. Iš kitos pusės, kiekvienas Jūsų galite tapti mentoriumi, nes esate sukaupę įvairios patirties – darbinės, profesinės, gyvenimiškos. Tikrai esate daug ko pasiekę, todėl galite tapti mentoriumi, kurio patirtis bus labai vertinga žmogui, norinčiam padaryti žingsnį į priekį Jūsų srityje. Jums gali atrodyti kitaip, bet kažkur yra žmogus, kuriam būtų labai vertingos Jūsų mintys, pagalba ar patarimai.

Prisijunkite prie idialogue!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


© 2018 idialogue.lt